Muğla’daki Yardım Noktaları lojistiği sağlıyor

Muğla’da başlayan orman yangınlarının ciddi boyutlara ulaşması nedeniyle Türkiye’nin dört bir yanından yangınların sönmesi için seferber olan vatandaşların destek verdiği “Yardım Noktaları” yangınlara müdahale eden ekiplere büyük destek sağlıyor.

Muğla’daki Yardım Noktaları lojistiği sağlıyor

MUĞLA (İGFA) - Muğla’nın Menteşe, Marmaris, Bodrum, Fethiye, Milas, Köyceğiz ve Kavaklıdere ilçelerinde başlayan ve farklı noktalardan kısa sürede hızla yayılarak çok büyük bir alanda etkili olan orman yangınları için büyük bir seferberlik başladı. Bazı bölgelerde yerleşim yerlerini de etkisine alarak binlerce canlıya büyük zarar veren yangınların söndürülmesi için vatandaşlar büyük destek sağlıyor.

Özellikle Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin farklı noktalarında oluşturulan yardım noktalarına gelerek ekiplerin ihtiyaçlarını gidermek için büyük çaba sarf eden vatandaşlar yangınların kontrol altına alınmasında önemli rol oynuyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yayınladığı ve ekiplerin ihtiyaçlarına yönelik paylaşılan güncel listelere göre malzemeleri temin ederek yardım noktalarına ulaştıran vatandaşlar yangın söndürme ekiplerine büyük destek sağlıyor. Son olarak yayınlanan listeye göre ekiplerin “Su, buz, konserve, çorap, yangın hortumu (85’lil itfaiye tipi), motorin, yanmaz eldiven, yanmaz ayakkabı (çelik burunlu iş ayakkabısı), arazöz, hidroskoplu yangın söndürme aracı, N95 gaz maskesi, ağaç kesme motoru, jeneratör (en az 30 kw), 5 tonluk su deposu, 80’lik yerüstü yangın hidrantı, çekici ve lowet, mobil mutfak-tuvalet, banyo ve tuvaletilikonteynır, çadır, beyaz eşya, halı, mobilya, yatak, yorgan, battaniye, yastık” ihtiyaçları bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER