banner153

Sakarya şehir merkezinde bir sokak karantina altına alındı

DÜNYA’DA KÜRESEL SALGIN OLARAK İLAN EDİLEN KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SAKARYA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNUN ALDIĞI KARARLA SAKARYA’NIN ADAPAZARI İLÇESİNDE BULUNAN BİR MAHALLE KARANTİNA ALTINA ALINDI. KORUYUCU ELBİSELER GİYEN POLİS EKİPLERİ, SOKAĞI KAPATARAK GİRİŞ VE ÇIKIŞLARA 2'NCİ BİR EMRE KADAR İZİN VERMEYECEK.

Sakarya şehir merkezinde bir sokak karantina altına alındı

Dünya’da küresel salgın olarak ilan edilen korona virüs tedbirleri kapsamında Sakarya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan bir mahalle karantina altına alındı. Koruyucu elbiseler giyen polis ekipleri, sokağı kapatarak giriş ve çıkışlara 2’nci bir emre kadar izin vermeyecek.

Dünya’da küresel salgın olarak ilan edilen korona virüs tedbirleri kapsamında alınan önlemler devam ediyor. Bu kapsamda Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Şeker Mahallesinde bulunan Mete Sokak, Sakarya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla karantina altına alındı. Salgının bir an önce engellenerek vatandaşın sağlık güvenliğinin korunması için karantina altına alınan sokak giriş ve çıkışlarında polis ekipleri koruyucu elbiseler giyerek geniş güvenlik önlemleri aldı.

Cam ve balkonlara çıkan vatandaşlar ne olduğunu anlamaya çalıştı

Öte yandan, sokak üzerinde oturan ve ne olduğunu anlamak için dışarıya çıkan vatandaşlar ise o anları meraklı gözlerle izledi. Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ise bölgeye gelerek yetkililerden bilgi aldı.

24 SAATTE NELER OLDU?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER