Android 12'nin yeni özelikleri belli oldu

Android 12 hakkında bilgilerin sızmasıyla birlikte yeni sürümün özellikleri belli oldu.

Android 12'nin yeni özelikleri belli oldu

Android 12, tüm Android sürümlerinde olduğu gibi büyük bir merakla ve heyecanla bekleniyor. Yeni Android 12 güncellemesinin Google I/O etkinliğinde karşımıza çıkması beklenirken, güncelleme ile alakalı bazı detaylar sızdı. Android 12 arayüzü YouTube üzerinden paylaşılan bir video ile gözler önüne serildi.

android 12

BU HAFTA TANITILACAK

Google'ın 18 - 20 Mayıs tarihleri arasında düzenleyeceği Google I/O'da detaylarına değinmesi beklenen Android 12 ile ilgili videolar gelmeye devam ediyor.

android 12

YENİ ÖZELLİKLER NELER?

Jon Prosser tarafından yapılan paylaşımda Android 12 ile gelecek Lollipop 5.0 sürümünde yaşanacak değişiklikler de ortaya çıktı. Bildirim ve ses seviyesi çubuğunun yenilendiği bu arayüzde uygulama içi ikonlarının yenilenmesine kadar pek çok detayda değişiklik yapılmış.

Yerleşik tema desteğinin de yolda olduğunu müjdeleyen Prosser, kullanıcıların istedikleri gibi işletim sistemi temasını değiştirmesine olanak sağlanacak. Aynı zamanda videoda yeni bir klavye tasarımı, yeni sistem animasyonları ve kilit ekranındaki ufak değişiklikler de yer alıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER