Güney Koreli kadınlar en uzun yaşam süresi barajını kırdı

Güney Koreli kadınlar, 2030 yılına kadar en uzun yaşam süresini elinde tutacak.

Güney Koreli kadınlar en uzun yaşam süresi barajını kırdı

Dünya Sağlık Örgütü ve İmperial Londra Koleji, 35 sanayileşmiş ülkede yaşam sürelerini analiz etti. Araştırmalar, kadınlar ve erkekler arasındaki uçurumun çoğu ülkede kapanmaya başladığını ve 90 yaşına kadar yaşayan en uzun ömre sahip kişilerin Güney Koreli kadınların olduğunu gösterdi.

 

Ayrıca yaşlı bakımı ve emeklilik gibi bulgular yaşam standartlarının gelişmesinde büyük zorluklar ortaya çıkardığına değinildi.


Güney Kore'nin bugüne kadar, hipertansiyonla daha başarılı başa çıktığını ve dünyanın en düşük obezite oranlarına sahip olduğu belirtildi. Daha önce yapılan araştırmalarda ilk sırayı alan Japonya'nın bu araştırmada küresel düşüş yaşadığı gözlemlendi.

 

Yapılan araştırmada en düşük orana sahip ülke ise Amerika olarak aktarıldı.

 

ABD 2030 yılına kadar zengin ülkelerde en düşük yaşam beklentisine sahip olma yolunda ilerliyor. Aynı ortalamaya sahip Meksika ve Hırvatistan'da ise erkekler için ortalama yaş 80 iken kadınlarda ortalama yaş 83. 2015-2030 yılları arasında İngiltere'de yaşam beklentisinin erkeklerde 79'dan 82'ye, kadınlarda 83'den 85'e çıkması bekleniyor.

 

Gelecekteki tahminlerin başarılı olması için yaklaşık 21 farklı matematiksel metodun geliştirildiği söylendi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER