Bakan Özer: “Okulların açılması için vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz”

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Devir Teslim Töreni sonrasında yaptığı ilk açıklamasında "Önceliğim gerekli önlemleri alarak okulları yüz yüze eğitime hazırlamaktır." dedi.  

Bakan Özer: “Okulların açılması için vakaların sıfırlanmasını bekleyemeyiz”

ANKARA (İGFA) - Devir Teslim Töreni'nde yaptığı ilk konuşmada yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, pandemi döneminde öğrenci, öğretmen ve velilerin çok büyük zorluklar yaşadığının ve çok büyük fedakârlıklar yaptıklarının altını çizdi.   

Bakan Özer, eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak, geçen 1,5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için mevcut çalışmaların güncellenerek devam edeceğini söyledi. "Önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazırlamaktır" diyen Bakan Özer, "Türkiye'nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hâl almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER