Gaziantep Kent Arşivi, örnek gösterildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Kent Arşivi, Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği (ÜNAK) ile Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) iş birliğinde gerçekleşen “Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrencileri Çevrimiçi Staj Projesi” kapsamında Türkiye’de iyi kütüphane ve arşiv örneği olarak gösterilerek 80 öğrenciye staj eğitimi verdi.

Gaziantep Kent Arşivi, örnek gösterildi

GAZİANTEP (İGFA) - Geçmiş ile gelecek arasında bir köprü görevi gören, kentin hafızası olan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’na bağlı Kent Arşivi, modern çalışmaları ile ön plana çıkıyor.

Üniversite ve Araştırma Kütüphanecileri Derneği (ÜNAK) ile Türk Kütüphaneciler Derneği (TKD) iş birliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Türkiye’de ki iyi kütüphane ve arşiv örneği kurumlarıyla yapılan staj programı olan “Bilgi ve Belge Yönetimi Öğrencileri Çevrimiçi Staj Projesi”, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü öğrencileriyle gerçekleşti.

COVID-19 salgını dolayısıyla video konferansla gerçekleşen programda Gaziantep Kent Arşivi, Türkiye geneli iyi örnek olarak öğrencilere gösterildi. Programda katılan 80 öğrenciye, Kent Arşivi yetkilileri çevrimiçi yapılan eğitimlerle staj eğitimi verdi. Yerel yönetimlere bağlı kent arşivleri içinde Gaziantep Kent Arşivi ve Araştırma Merkezi, ÜNAK Dernek Başkanı ve TKD temsilcilerinden tam not aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER