İzmir Bergama’da çocuklara çevre bilinci

İzmir'de ilkokula başladıkları ilk andan 4. sınıfa kadar Bergama Belediyesi’nin çevre ile ilgili yaptığı her çalışmanın içerisinde bulunan 100. Yıl İlkokulu öğrencileri çevre bilinci ile okullarından mezun oldular.

İzmir Bergama’da çocuklara çevre bilinci

İZMİR (İGFA) - Ortaokula başlamadan önce mezun oldukları 100. Yıl İlkokulu’ndan öğretmenleri ile birlikte Bergama Belediyesi Temizlik İşleri ve Çevre Koruma Müdürlüğü’ne bir ziyarette bulunan öğrenciler, İlkokul 1. sınıftan mezun oluncaya kadar ambalaj atıklarının geri dönüşümünden sokak hayvanlarına yuva yapma etkinliklerine, atık yağları ve atık pilleri toplamaya kadar yaptıkları birçok faaliyeti değerlendirip, bilgilerini tazelediler.

Ziyaretleri esnasında hazırlıklarında son aşamaya gelinen Bergama Belediyesi 1. Atık Getirme Merkezi’ni de gezen öğrenciler, Yüksek Çevre Mühendisi Muhammed Ashour’dan yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğrenciler topladıkları atık pilleri de teslim ettiler. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, öğrencilere çevreye karşı göstermiş oldukları duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER