Bakan değişikliği sonrası dolar ve euroda son durum

Dolar ve Euro ne kadar oldu? Hazine Bakanlığı'nda görev değişiminin ardından dolardan ve Eruo'dan ilk tepki geldi. İşte detaylar...

Bakan değişikliği sonrası dolar ve euroda son durum

Lütfi Elvan'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden affını istemesi ve yerine Nureddin Nebati'nin getirilmesinin ardından piyasaların bu haberi nasıl karşılayacağı merak konusu oldu. Haberin ardından dolarda artış görüldü. İşte 2 Aralık dolar fiyatı...

2 ARALIK DOLAR VE EURO FİYATLARI NE KADAR OLDU?

Haftanın dördüncü günü olan 2 Aralık Perşembe günü, dolar ve euro'nun ne kadar olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İlgiyle takip edilen dolar bugün yeşil renkli ve yukarı yönlü ibreyi gösteriyor.

Son kapanışını 13,5229 TL'den yapan Dolar/TL kuru alış fiyatı 13,5097 lira, satış fiyatı ise 13,5362 liradan işlem görüyor.

Doların haftalık değişim yüzdesi %9.75 iken, günlük değişim yüzdesi ise %-0.07 gözüküyor.

EURO NE KADAR?

%2,06'lık bir değişim yaşayan euro ise bugün yukarı yönlü ibreyi gösteriyor.

Bir önceki kapanışını 15,3327 TL'den yapan euro şu anda 15,2912 TL alış ve 15,3742 TL satış fiyatına sahip.

RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararında "Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 104'üncü ve 106'ncı maddeleri gereğince atanmıştır," ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER