Bakan Yanık: “5 ilde yangınzedelere 21 milyon lira kaynak aktarımı yapıldı”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yangında hasar gören 5 ile kaynak aktarımı yaptıklarını belirterek, "Sosyal Yardımlar fonumuzdan toplam 21 milyon lira yangın sebebiyle kaynak aktarımı yapmış olduk" dedi.

Bakan Yanık: “5 ilde yangınzedelere 21 milyon lira kaynak aktarımı yapıldı”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Adana, Kozan Akdam Yangın Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Yetkililerden yangına ilişkin bilgi alan Yanık, açıklamalarda bulundu. Yanık, yaz ve bölgenin bitki örtüsü şartları sebebiyle 5 ayrı ildeki yangınların son günlerde özellikle etkili olduğunu belirterek, üzüntülerini dile getirdi.

Yardımlarla ilgili bilgi veren Bakan Derya Yanık, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden hemen AKUT ihtiyaçlarla alakalı kaynak aktarımları yaptıklarını belirterek, "Bu kapsamda, Adana'da Aladağ'a ilk etapta 500 bin lira göndermiştik, ikinci etapta bir milyon lira daha aktarmış olduk, Toplamda 1,5 milyon lira Aladağ için aktardık. Kozan için ilk etapta 3 milyon lira aktarmıştık. Aynı şekilde Osmaniye Kadirli ilçesinde bir milyon, Osmaniye merkez için de bugün talimatını verdik, sanırım pazartesi günü çıkmış olur, burası için de 1 milyon lira kaynak aktarımı yaptık. Diğer illerimizde de Akseki için bir milyon lira, Manavgat'a öncelikle 4 milyon, sonra 6 milyon lira olmak üzere toplamda 10 milyon lira kaynak aktardık. Mersin'de Aydıncık 500 bin ve merkez için 1,5 milyon lira olmak üzere toplam 2 milyon lira aktardık. Muğla çin de 1,5 milyon başlangıç itibarıyla kaynak aktardık. Toplamda, Sosyal Yardım Fonu'muzdan 21 milyon lira yangın sebebiyle kaynak aktarımı yapmış olduk" diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER