İhracatın Yıldızları’nda Kardelen’e bronz ödül

Bursa’nın yerel lezzeti kestane şekerini Kardelen ve Cardelion markaları ile Türkiye’nin yanı sıra dünya pazarlarına da ulaştıran İlka Şekerleme, ekonomiye büyük darbe vuran COVID-19 salgınına rağmen 2020 yılında gerçekleştirdiği yurt dışı satışıyla ikinci kez İhracatın Yıldızları arasına girmeyi başardı.

İhracatın Yıldızları’nda Kardelen’e bronz ödül

BURSA (İGFA) - İleri teknoloji ile donatılmış modern tesislerinde kestane şekeri üretimi geçekleştiren İlka Şekerleme, Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçılar Birliği’nin (UMSMİB) bronz ödülüne layık görüldü. İç pazara Kardelen ve Yaylacık, dış pazarlara ise Cardelion markasıyla kestane şekeri üreten İlka Şekerleme, UMSMİB’den 2019 yılında da aynı ödülü almıştı. İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün, kestane şekerinin ihracatı hayli zor bir ürün olduğunu, ancak İlka Şekerleme olarak dünyanın önemli gıda ve fuarlarına katılarak ihracatı geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.

UMSMİB’in ihracatı teşvik etmek, ülke ekonomisine katkıda bulunan firmaları teşvik etmek için her yıl gerçekleştirdiği İhracatın Yıldızları ödülünü alan İlka Şekerleme, 5 kıtada 33 ülkeye yaptığı kestane şekeri ihracatıyla Bursa’nın tanıtımına ve ülke ekonomisine katkıda bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER