Kadınların projesi örnek seçildi

Burs’nın İnegöl ilçesinde kadınların kurduğu Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi projesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 1200 değişik projenin içerisinden ilk 50’ye girdi.İnegöl Kaymakamlığı, Uludağ Üniversitesi,...

Kadınların projesi örnek seçildi

Burs’nın İnegöl ilçesinde kadınların kurduğu Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi projesi, Türkiye genelindeki yaklaşık 1200 değişik projenin içerisinden ilk 50’ye girdi.

İnegöl Kaymakamlığı, Uludağ Üniversitesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün desteğiyle hayata geçirilen ve İnegöl’e bağlı Saadet, Bahçekaya, Mesruriye, Hamamlı, Hilmiye ve Gündüzlü mahallelerinden 180 kadının üye olduğu S.S. Oylat Boğazı Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin çalışmaları yetkililerin dikkatini çekti. Kooperatif Başkanı Nurcan Yılmaz, “2 yıldır faaliyet gösteriyoruz, Standartları koruma adına tesislerimizde geleneksel usullerde tamamen organik katkı maddesiz ve ilçe tarımın izni ve denetimiyle sezona bağlı ürünler, sinor, erişte ve mevsimlik meyve reçelleri, marmelat, meyve suyu, sos, salça ve pekmez üretiyoruz. Bunların üretimi üye kadınlarımız tarafından sağlıklı ortamda yapılmaktadır. 900 bin TL maliyetli projemizin gerçekleşmesi aşamasında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ve eski Kaymakamımız Ali Akçanın katkıları çok. Şimdiki belediye başkanımız ve yeni kaymakamımız da bu örnek projeye sahip çıkarak destekliyorlar. İşletmemizin daha verimli olabilmesi için ilave projeler geliştiriyoruz. Bu çalışmaları da bir an evvel hayata geçirmek istiyoruz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER