Bu nasıl kısıtlama? Olmaması gereken görüntüler

Canlı yayını izleyenler 'Bu nasıl kısıtlama?' sorusunu sormadan edemedi.

Bu nasıl kısıtlama? Olmaması gereken görüntüler

Turuncu kategoride olan İstanbul'un kırmızıya dönmesiyle birlikte getirilen sokağa çıkma kısıtlaması ilk gününde delindi. Eminönü'de yasağa rağmen oluşan yoğun kalabalığı NTV canlı yayından aktarırken maske mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

Yerinde tedbir uygulaması kapsamında risk durumu turuncudan kırmızıya dönen İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlamalarının uygulanmaya başladığı ilk hafta sonu ortaya çıkan görüntüler pes dedirtti.

Kısıtlama hakkında ekran başındakilere bilgi veren NTV muhabiri, Eminönü'nden canlı yayına bağlandı. Bu esnada arkadaki kalabalığı gören ekran başındaki izleyiciler "Bu nasıl kısıtlama?" demekten kendini alamadı.

GEÇEN HAFTA DA BENZER GÖRÜNTÜLER VARDI

Geçen hafta da kısıtlama nedeniyle hafta sonları kuşlara kalan meydanda, kısıtlamanın kalkmasıyla beraber insan yoğunluğu oluşmuştu. Meydanda olduğu gibi Galata Köprüsü'nde de balık tutmaya gelen vatandaşların yoğunluk oluşturduğu gözlenmişti. Bunun yanı sıra kimi vatandaşların maske takmadığı, kiminin ise sosyal mesafe kurallarını hiçe saydığı görülmüştü.

Son Dakika

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER