Merak edilen soru yanıt buldu: Amiraller bildiriyi nasıl hazırladı?

Amiraller bildiriyi nasıl hazırladı, neden gece yarısı yayınladı? Merak edilen soru yanıt buldu.

Merak edilen soru yanıt buldu: Amiraller bildiriyi nasıl hazırladı?

104 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili siyesilerden peş peşe açıklamalar gelirken Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı dün 'Montrö' bildirisi yayınlayan emekli amiraller hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Bildiriyi TCK'nın 316. maddesi kapsamında soruşturan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 10 amirali gözaltına aldı, 4 kişiyi ise emniyete çağırdı.

NEDEN GECE YARISI YAYINLADILAR?

Öte yandan Gazeteci İsmail Saymaz, 104 emekli amiralin yayımladığı Montrö bildirisinin yayımlanma saatiyle ilgili eleştiriler için "Saatine bakmamışlar" açıklamasını yaptı. Halk TV'de konuşan Saymaz, emekli amirallere "Neden 23.17'de yayınladınız?" sorusunu sorduğunu söyledi.

"BİLDİRİYİ WHATSAPP'TA HAZIRLAMIŞLAR"

Saymaz'ın konuya ilişkin sarf ettiği sözler ise şu şekilde:

"Bu metinde belki bir husus açıklamaya ihtiyaç duyuyor. Saati de yanlış. Yani zamanlaması gerçekten de 23.17'de. Emekli amiraller bunu 23.17'de değil de öğlen saatlerinde yayınlasalar büyükelçi bildirisi ile aşağı yukarı aynı kıvamda olacaktı. Ben bunu sordum amirallere. Neden böyle bir şey oldu? Bu bir kere WhatApp grubunda hazırlanmış bir metin. Adı da emekli amiral... Bir süredir bu konu üzerinde konuşuyorlarmış. Ama büyükelçiler bildiri yayınlayınca biz niye duruyoruz diyerek bildiri hazırlıyorlar.

"ZAMANLAMASINA PEK BAKMIYORLAR"

Taslağı orada şekillendiriyorlar. Ete kemiğe bürünmesi akşamı buluyor. Bitirmişken yayınlıyorlar. Zamanlamasına da pek bakmıyorlar."

Son Dakika

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER