ABD

ABD'de neler oluyor? Temsilciler Meclisi'nden Biden'a çağrı: Ülke ciddi güvenlik tehdidi altında

ABD Temsilciler Meclisi'nden "ciddi ulusal güvenlik tehdidi" uyarısı ve Biden bilgilerin gizliliğini kaldırmalı çağrısında bulundu.


Tarih: 14.02.2024 23:06

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ulusal güvenlik tehdidi uyarısında bulunarak bu tehditle ilgili bilgileri tüm Kongre üyelerine sunduğunu açıkladı. Turner, bu bilgilerin tartışılabilmesi için ABD Başkanı Joe Biden'dan söz konusu tehditle ilgili tüm bilgilerin gizliliğini kaldırmasını talep etti.

 

ABD TEMSİLCİLER MECLİSİ'NDEN ULUSAL GÜVENLİK TEHDİDİ UYARISI

 

ABD Temsilciler Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı Mike Turner, ulusal güvenlik tehdidi uyarısında bulundu. Turner yaptığı açıklamada, komitenin "ciddi ulusal güvenlik tehdidi" hakkındaki bilgileri tüm Kongre üyelerine sunduğunu belirterek, "Kongre, yönetim ve müttefiklerimizin bu tehdide yanıt vermek için gerekli eylemleri açıkça tartışabilmeleri için Başkan Biden'dan bu tehditle ilgili tüm bilgilerin gizliliğini kaldırmasını talep ediyorum." ifadelerini kullandı. Turner, söz konusu tehdit hakkında daha fazla bilgi vermedi.

 

beyaz saray

 

"BUGÜN DAHA FAZLA BİR ŞEY SÖYLEYECEK DURUMDA DEĞİLİM"

 

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan da Turner gibi tehdit konusunda ayrıntı vermezken, "Bugün daha fazla bir şey söyleyecek durumda değilim. Dediğim gibi, (Turner) ile görüşmeyi dört gözle bekliyorum ve açıkçası nasıl ilerleyeceğimizi belirleyeceğiz, ancak bugün burada kürsüde dururken daha fazla bir şey paylaşamam." dedi.


Abone Ol 

Emniyet müdürünün DEM'li vekile ayarı: Sen bu devletin vekili değilsin

Muş'ta evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan muhtar hayatını kaybetti

Bitlis'te 6 metrelik kar boyu iş makinelerini aştı! Çalışmalar devam ediyor

Şehidimiz Hikmet Aslan son yolculuğuna uğurlandı

Van'da coşkulu kutlama! Türk Polis Teşkilatı 179 yıl önce bugün kuruldu

Kurubaş Geçidi yine bildiğiniz gibi! Yoğun sis etkili oldu, görüş mesafesi düştü

Bayram tatilinin dördüncü gününün bilançosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 870 kişi yaralandı