Terör örgütü PKK

Terör örgütü PKK'ya darbe! MİT'ten nokta operasyon: Terörist Emine Seyid Ahmed öldürüldü

Suriye'nin Kamışlı kentinde MİT'in düzenlediği nokta operasyon sonucunda terör örgütü PKK'lı terörist Emine Seyid Ahmed etkisiz hale getirildi.


Tarih: 27.02.2024 10:08 Güncelleme: 27.02.2024 10:17

Emine Seyid Ahmed, Türk güvenlik güçlerine yönelik saldırıların planlayıcısıydı. Saldırılara bizzat katıldığı da tespit edilen Ahmed, MİT’in hedef listesinde yer alıyordu. "Azadi Derik" kod isimli Emine Seyid Ahmed'e yönelik intikal eden nitelikli istihbarat sonrasında operasyon için düğmeye basıldı. Faaliyetleri aralıksız kontrol altında tutulan PKK’lı Ahmed nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

 

KİLİS'E DÜŞEN FÜZELERİN TALİMATINI VERMİŞTİ

 

Emine Seyid Ahmed, örgüt içinde füze temini ve kullanımından sorumluydu. Ahmed, Tel Rıfat’tan Zeytin Dalı Harekatı bölgesindeki güvenlik güçlerine yönelik füze saldırılarının talimatını veren sorumlulardandı. Terörist Ahmed'in emrini verdiği bu saldırı nedeni ile birçok asker şehit oldu. Ayrıca, Ahmed'in talimatını verdiği eylemler sonucunda Kilis’e düşen füzeler sivil vatandaşları da hedef aldı.

 

2011'DE BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜ KATILDI

 

Emine Seyid Ahmed, örgüte 2011 yılında katıldı. Irak alanındaki kamplarda silahlı ve ideolojik eğitim aldı. Örgütsel eğitimler akabinde Irak’ta faaliyet yürütmeye başladı. Ahmed, daha sonra Suriye’ye geçiş yaptı.

 

Emine Seyid Ahmed

 

GÜVENLİK GÜÇLERİNE KARŞI ÇATIŞMAYA GİRDİ

 

Suriye’de bulunduğu 2018 yılında Zeytin Dalı Harekatı sırasında Türk güvenlik güçlerine karşı çatışmalara katıldı. Örgütün roket ve füze eylemleri sözde sorumlusu idi. Münbiç, Rakka, Tel Abyad ve Ayn El Arab şehirlerinin bulunduğu bölgenin Sağlık Komitesi sözde sorumluları arasında yer aldı.

 

Örgütün kadın yapılanması YPJ içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Ahmed, Türk güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada yaralandı. Ahmed, tedavisi sürerken çocuk ve genç yaştaki Suriyelilerin örgüte kazandırılmasında sözde sorumlu seviyede rol aldı.

 

habertürk


Anahtar Kelimeler: pkk mit terörist son dakika
Abone Ol 

Emniyet müdürünün DEM'li vekile ayarı: Sen bu devletin vekili değilsin

Muş'ta evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan muhtar hayatını kaybetti

Bitlis'te 6 metrelik kar boyu iş makinelerini aştı! Çalışmalar devam ediyor

Şehidimiz Hikmet Aslan son yolculuğuna uğurlandı

Van'da coşkulu kutlama! Türk Polis Teşkilatı 179 yıl önce bugün kuruldu

Kurubaş Geçidi yine bildiğiniz gibi! Yoğun sis etkili oldu, görüş mesafesi düştü

Bayram tatilinin dördüncü gününün bilançosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 870 kişi yaralandı