İstanbul'a dev dönüşüm projesi... Yeni hamleyi Eylül'de paylaşacağız

Fenerbahçe'den İçişleri'ne dava

UN Women'dan Türkiye'de şiddetle mücadele iş birliği

Drone ile ilk yemek teslimatı yapıldı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda devir teslim

Manisa Sarıgöl'de içme suyu için bir sondaj daha

'Milli' atışlar denizde de başarılı!

İstanbul'a dev dönüşüm projesi... Yeni hamleyi Eylül'de paylaşacağız

Fenerbahçe'den İçişleri'ne dava

UN Women'dan Türkiye'de şiddetle mücadele iş birliği

Drone ile ilk yemek teslimatı yapıldı

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda devir teslim

Manisa Sarıgöl'de içme suyu için bir sondaj daha

'Milli' atışlar denizde de başarılı!

Bursa Mudanya'da dolu afetinden zarar gören üreticilere ziyaret

Bursa göletlerine 2,5 milyon sazan bırakıldı

Adıyaman'da uyuşturucuya geçit yok!

İletişim'den 'Türkiye’nin Dost Eli: İnsani Diplomasi' kitabı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. İleri Sakarya'da

Kütahya TARGID 2022'ye hazırlanıyor

Diyarbakır Yenişehir'de Fidanlık Alanı’na yeni çehre

Şehit Türkan bebeğin adı Bursa Osmangazi’de yaşayacak

Vanspor 8.11.2021 08:23:44 0
Anahtar Kelimeler:

Vanspor'da bir yıla yakın süredir devam eden başkanlık arayışları geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan kongreyle Delta Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyithan İzsiz ile son bulmuştu. Yönetim krizinin bir türlü çözülmediği takımda bu süreç sonrası iyi bir süreç başlamış ve Sivas Belediyespor maçına kadar takım müthiş bir performans sergiledi. Son birkaç haftada yönetim içerisindeki olumsuzlar ve alınan mağlubiyetler iyi gidişatı bozarken, süreç istifa ile sonuçlandı. Art arda puan kayıplarının ardından 1-0’lık galibiyetin ardından bir açıklama yapan Vanspor Başkanı İzsiz, istifa ettiğini açıkladı. Vanspor’da başkanlık krizi üç ay sonra bir kez daha yaşanırken, bu süreçte İzsiz’in yerine As Başkan Mehmet Avcı vekalet edeceği açıklandı. Tek başına istifa ettiğini belirten İzsiz, yönetim ise devam edeceğini söyledi.

VANSPOR FESİH OLACAK KONUMDAYDI

Vanspor’un Serikspor’u 1- 0 yenmesinin ardından yaptığı maç sonu açıklamada veda eder gibi sözler sarf eden İzsiz, maçın akşamında ise istifa kararını duyurdu. Önceki gün akşam saatlerinde kentteki basın mensupları ile bir araya gelen Başkan İzsiz, istifa kararını şu sözlerle duyurdu: “Kongrede ifade ettiğimiz gibi her 5 maçlık periyodun arkasında basın toplantımızın ikincisini şu an gerçekleştiriyoruz. Özellikle seçtiğim iki maç sonrasında gerek takımımızın performansı gerekse diğer takımlarında performansını önemsemek suretiyle bir değerlendirme yaptım. Başkan seçildiğim kongre belki de bu toplantının ana ve asil konusu olan konulardan bir tanesi olacaktır. Biz futbolcu ve teknik heyete hakim değildik. İkinci bir konu ise elbette ki işin mali yönüydü. Vanspor yeni değil 2 yıldır ekonomik çıkmazın içerisindeydi. 20 milyon civarında bir borcu var, artık Vanspor son kongre yapılmaz ise fes olacak olan bir kulüp konumundaydı." Dedi.

BAŞKAN İZSİZ: VANSPOR’A SAHİP ÇIKMAK ADINA VAN'A GELDİK

Yeni bir yönetim anlayışının Vanspor için yeni olmadığına vurgu yapan İzsiz, şunları söyledi: "Bu konu 2 veya 4 ay önceki konu değildi. Nereden bakarsanız en az bir iki yıllık bir konu. Yönetim ve başkanlık için tüm arkadaşlarımıza ve bütün iş insanlarına da gidildi. Kimisi iş yoğunluğundan kimisi ise vakit ayıramayacağından ya da ekonomik olarak kendini hazır hissetmediğinden aday olmadı. 2,5 milyonluk bir nüfusa sahip kentte iş insanları, bürokratlar, siyasiler ve adı nam salmış insanlar var ama kulüp fes oluyordu. Bu çok dramatik, incitici acıtıcı ve gerçekten de bu konu içimizi acıktı. Mevcut başkana devam etmesini istedim ve maddi anlamda da destek sunacağımı da belirttim. Konu anlaşıldı ki bunun devam etme durumu yok. Biz de yaklaşık 40 gün sürdürdüğümüz çalışmalar neticesinde bir yönetim oluşturmak ve Vanspor’a sahip çıkmak adına Van'a geldik."

“VANSPOR KULÜBÜYLE MEMLEKETE KARŞI SORUMLUYUM”

Cümlelerini sürdüren İzsiz şunları kaydetti: "Yönetime geldiğimizde kulübün borcunu yüklü miktarda ödedik. Hacizlerin hepsini kaldırdık bizzat bu işleri de biz takip ettik. Bu yıl 15 milyon civarında bir giderden bahsedildi ve bunun yanında da 5 milyonda bir gelirden söz edildi. O zaman bizim cebimizde 10 milyon civarında bir paranın çıkacağını söyledik. Bunu da yönetim kurulunda bulanan arkadaşlara konuştuk. Çünkü Vanspor Kulübüyle memlekete karşı sorumluyum. Benim şahsi şirketim değil. Herkes üstüne düşeni yapacak biz de onların hakkını vereceğiz.”

"FUTBOLCULARIN MAAŞLARI ÖDENDİ”

Hiçbir zaman ben gideceğim diyen bir adamın faydalı olduğunu görmedim diyen Başkan İzsiz, “Bu konuda da hocayı uyardık, birkaç maç birlikte devam etme kararı aldık ve sonrasına bakacağız dedik. Buna bağlı olarak hocanın Vanspor’a faydalı olacağı kanaatinde değilim. Geçtiğimiz günlerde de takım 2 gün antrenmana çıkmamış. Sebebi ise maaşlarının ödenmediğini için antrenmanlara çıkmamışlar. Hep birlikte bunları belgelerle göreceğiz. Bugüne kadar toplam gelirimiz 6 milyon 238 bin TL giderimiz 6 milyon 200 bin TL civarındadır. Şu an kasamızda 536 bin TL var. Futbolcu arkadaşlarımızın tüm maç primleri de ödendi. Maaşların tamamının ilk taksitlerini de ödedik. İkinci taksitlerin ise belli bir kısmını ödedik. Yani son 23 gün içerisinde 4 veya 5 gün arayla futbolcuların ve teknik heyetin hesabına yapılmış beş ayrı ödeme mevcut."

BAŞKAN İZSİZ’DEN VANSPOR’A SAHİP ÇIKIN ÇAĞRISI!

Yönetim olarak kulübün hesabına 3,5 milyon TL para gönderdiklerini belirten Başkan İzsiz, "Dostluklarından dolayı farklı illerde bulunan arkadaşlarımız da kulübe destek verdiler. Tüm bunlar mevcutken ne hikmetse paramızı almadık deyip antrenmana çıkmayan bir takımla karşı karşıya kaldık. Dediğim gibi bütün paraları ödenmiş halde iken bu tavırları sergilediler. Bundan sonra da yönetimde istifalar oldu. Bunun yanında da bu istifa edenler Vanspor’a başkan aramaya başlıyorlar. Ben bu memlekete vefa borcumu yerine getirmeye geldim. Bunu yaparken de son derece şeffaf, mert ve net bir şekilde yapmaya geldim. Bu memlekette bugüne kadar hiçbir kurum böyle yönetilmemiş. Buradan da arkadaşlara sesleniyorum; Lütfen gelin Vanspor’a sahip çıkın. Benim yönettiğim şekil ile sizde yönetin.” Çağrısında bulundu.

“VANSPOR FUTBOL KULÜBÜNDEN İSTİFA EDİYORUM”

Son olarak sözlerini tamamlayan Başkan İzsiz, şunları vurguladı: “Hakkımı helal ediyorum ve sizin de marifetinizle tüm hemşerilerimde haklarını helal etmelerini istiyorum. Mehmet Avcı Bey as başkanımız, diğer kardeşlerimle birlikte inşallah yönetimimize kaldığı yerden devam edecektir. Son olarak Vanspor Futbol Kulübünden istifa ediyorum. Dolaysıyla başta tüm kardeşlerim halklarını bana helal etsinler. Vanspor bundan sonra kaldığı yerden Mehmet Avcı As başkanımla devam edecektir. Ben bu hususta bir kardeşleri olarak her zaman yanlarında olacağım ve maçlara da elimden geldiği kadar da katılmaya devam edeceğim. Sizleri tanımaktan, aynı sofrada oturmaktan, aynı havayı teneffüs etmekten çok büyük keyif aldım. Sizleri tanıdığıma çok sevindim, siz bana hakkınızı helal edin benim size sonuna kadar helaldir.” Şeklinde konuştu.

Vanspor'da neler oluyor? Başkan Seyithan İzsiz istifa etti

Vanspor Başkanı Seyithan İzsiz, 1-0 kazandıkları Sarıyer maçından sonra stattan ayrılırken istifa ettiğini duyurdu.