Bursa’da İYİ Parti’den ‘Uyuşturucu Platformu’ önerisi

Uyuşturucu madde kullanımının çocuk denilebilecek yaşlara düştüğünün vurgulandığı İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı’nın açıklamasında, ortak mücadele platformu çağrısı yapıldı.

Bursa’da İYİ Parti’den ‘Uyuşturucu Platformu’ önerisi

BURSA (İGFA) - Bursa'da İYİ Parti Toplumsal Politikalardan Sorumlu İl Başkanı Yardımcısı Semra Doğan, ülke geleceğinin tehdit altında olduğunu belirterek,konuyla ilgili topyekün bir mücadele başlatılması gerektiğini söyledi.

BURSA'DA KULLANIM YAŞI 11'E DÜŞTÜ

Ortak mücadele için platform çağrısında bulunan İYİ Partililerin basın açıklamalarında, Bursa'da madde kullanımı yaşının 11'e düştüğüne dikkati çekti. Türkiye'de giderek artan ekonomik sıkıntılar ve işsizlik, ne yazık ki boşanma nedenlerinin başında yer aldığına vurgu yapılan açıklamada Doğan, "Adli verilere göre cinayetlerin yüzde 60’ı, saldırıların yüzde 40’ı, tecavüz suçlarının yüzde 33’ü alkol ve madde kullanımı olan kişiler tarafından işleniyor. 2009’da 63 bin 733 kişi, 2019’da 184 bin 190 kişi olmak üzere, uyuşturucu kullandığı gerekçesiyle şüpheli sıfatıyla işlem yapılan kişi sayısında tam 3 kat artış oldu. Bu arada en ürkütücü olan ise araştırmalara göre madde kullanım yaşının 11’lere kadar düşmüş olmasıdır" dedi.Uyuşturucu ile mücadeleler konusunda yerel yönetimlerin yetersiz kaldığını ifade eden Semra Doğan, "İYİ Parti olarak çağrıda bulunuyoruz, toplumun her kesimini mücadeleye ve iş birliğine davet ediyoruz. Gelin gençlerimizi, dolayısıyla geleceğimizi karartan madde bağımlılığı ile ilgili bir platform kuralım. Kentimizdeki Siyasi Partiler, STK'lar, din görevlileri, öğretmenler, aileler, üniversiteler, spor ve sanat camiası ile birlikte kararlı ve topyekün bir mücadele başlatalım. Çünkü gençler bizim geleceğimizin mimarı, yarınlarımızın teminatıdır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER