Bursa Mustafakemalpaşa’da meydan makamı!

Bursa'da vatandaşlarla iletişim için yalnızca randevu, bürokrasi ve kapıyı değil belediye binasını ortadan kaldıran Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, dünyanın en büyük makam odasında vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.

Bursa Mustafakemalpaşa’da meydan makamı!

BURSA (İGFA) - Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 3 yıldır ilçenin merkezi konumundaki Adnan Menderes Meydanı’nda gerçekleşen makam odası buluşması, taleplerini iletmek isteyen vatandaşlar kadar ilçe dışından Suuçtu Şelalesi gibi ilçenin önemli turistlik yerlerini ziyaret etmeye gelen yerli turistlerin de çekim merkezi oldu.

Gezmek için ilçeye gelen birçok insanın ilk durağı olan ve meraklarını gidermek için meydan makam buluşmasına katıldığını açıklayan Başkan Kanar, “Fotoğraf çektirip, çayımızı içip Suuçtu Şelalesi ve diğer güzellikleri ziyaret etmeye devam ediyorlar. Bu ilgi başta bana da ilginç geliyordu. Ama şimdi alıştım galiba” dedi.

Tüm makamların gelip geçici olduğunu, önemli olan gönülleri makam yapmak olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “İnsan şehrin, şehir de insanın aynasıdır. Mustafakemalpaşa’mızı hak ettiği yere taşımak adına vatandaşlarımıza ayna olmak, talepleri yüz yüze değerlendirmek için yalnızca randevuyu, bürokrasiyi ve kapıları değil belediye binasını ortadan kaldırdık.  Makamların gerçek sahibi vatandaşlarımızla meydanda karşılıyoruz, meydan buluşuyoruz.” diye konuştu.

Başkan Mehmet kanar, siyaset millete hizmet etme sanatı olduğunu da belirterek, “Demokrasi kültürü, istişare geleneği Mustafakemalpaşa’da tam manasıyla karşılığını buluyor” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER