Türkiye genelinde internet bağlantısında sorunlar yaşanıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki internet kullanıcılarından alınan bildirimlere göre, özellikle sunucuları yurt dışında olan internet sitelerine erişimde ciddi sorunlar yaşanıyor. Daha net bilgilere ulaştıkça haberimizi güncelleyip sizleri bilgilendireceğiz.

Türkiye genelinde internet bağlantısında sorunlar yaşanıyor

Bugün saat 15.00 sularından itibaren ülkemizdeki kullanıcıları, sözlük sitelerinde ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları bildirimlerle bağlantıların ciddi şekilde yavaşladığını ilettiler. 

Kullanıcıların deneyimledikleri sorunlara göre, özellikle sunucuları yurt dışında bulunan servislere ulaşmakta güçlük yaşanıyor. Facebook ve Twitter gibi servislerde görsel veriler oldukça geç yükleniyor. 

Bazı kullanıcılar, sadece bağlantı yavaşlama sorunu değil doğrudan kesintiler yaşadıklarını da iletiyorlar. Yine aynı şekilde mobil veri bağlantılarında da yavaşlama ve kopmalar yaşandığı gözlemleniyor.

Sorunlarına dair en çok bildirim gelen operatörler sabit genişbant bağlantıda Uydunet, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell. Hücresel veri bağlantısında ise yine Vodafone ve Turkcell'e dair bildirimler geliyor.

Sorunun yaygın olduğuna ilişkin şikayetler Facebook gruplarında ve sözlük sitelerinde artmaya devam ediyor. Şu an için söz konusu yavaşlığın sunucuların yurt dışında bulunduğu servislere odaklandığını tekrarlamakta fayda var. 

webtekno.com

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 15:47

24 SAATTE NELER OLDU?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER