Helal Halil doktor! Van'da iki kritik hastayı ameliyatla sağlığına kavuşturdu

Kalp rahatsızlıkları olan 3 yaşındaki Renas ile 83 yaşındaki Halil isimli iki vatandaş, Van'da Kalp Cerrahisi Halil Başel'in gerçekleştirdiği başarılı ameliyat sonucunda sağlıklarına kavuştular.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Lokman Hekim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, “Hastanemize biri 3 yaşında, biri 83 yaşında iki hasta geldi. 3 yaşındaki Renas isimli çocuğun doğuştan gelen kalbinde delik ve kapak problemi vardı. Halil Gürbüz ise hem kalp kapağında hem de iki damarında problem vardı. Biri 3 yaşında biri 83 yaşında. İkisi de tesadüf oldu. Eskiden biz 70 yaşın üzerindeki hastaları pek etmezdik. Böyle ağır ameliyatları yapmazdık. Tabi kliniğimizde daha önce 100 yaşın üzerinde de hastayı ameliyat ettiğimiz oldu ama Halil Bey çok rahat atlattı. İlave problemleri de hal oldu. Yarın inşallah taburcu edeceğiz. Renas’ın da zor ameliyatı vardı. Büyük merkezlerin birinde pandemiden dolayı çok gün vermişler ama kalbi etkilenmeye başlamıştı. Beklemesin diye Renas’ın ameliyatını burada yaptık. Allah’a şükür iyi geçti. Onu da bugün taburcu ediyoruz” dedi.

ameliyat

Daha önce birçok büyük merkezi araştırdığını belirten Halil Gürbüz isimli hasta ise “Yaklaşık iki yıldır rahatsızlığım vardı. Ankara’yı, İstanbul’u, İzmir’i ve Antalya’yı da araştırdım ama Halil Hoca üzerinde doktor yok. Gece gündüz demeden hastasıyla ilgileniyor. Kendimi çok iyi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 12:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER