İpekyolu'nda gıda denetimleri arttırıldı

Van'ın merkez İpekyolu ilçesinde, Ramazan Bayramı öncesi gıda denetimleri arttırılırken, işletmelere ilgili yasalar çerçevesinde çeşitli uyarı ve cezalar veriliyor

İpekyolu'nda gıda denetimleri arttırıldı

İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğüne bağlı, Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği, pandemi nedeniyle alınan önlemlere ilave olarak, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gıda denetimlerine ağırlık verdi.

Amaç sağlıklı ve güvenli ürünlerin tüketiciye ulaştırılması

İpekyolu Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, Gıda ve Hijyen Denetim Şefliği ekipleri, tatlı imalathaneleri başta olmak üzere, unlu mamuller, ekmek, tatlı, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, gibi ürünlerin üretim ve satışını yapan işletmelerde kapsamlı denetimler gerçekleştiriyor. Denetimlerde Ramazan Bayramı öncesi oluşabilecek yoğunluğu da göz önüne alan ekipler, gelişebilecek olumsuzlukların önlenebilmesi maksadıyla işyerlerinin, personellerin ve müşterilerin maske, sosyal mesafe ve genel hijyen kurallarına riayet edip etmediklerini de kontrol ediyor.

İpekyolu Belediyesi

Denetimlerin kapsamı genişletildi

Ramazan ayı başında tatlı imalathanelerine yapılan denetimlerde, eksikliği tespit edilerek süre verilen işletmeler tekrar kontrol ediliyor.  Öte yandan Van genelinde yapılan denetimlerde üretim yeri hijyeni, personel hijyeni, gıdaların raf ömrü, gıdaların son tüketim tarihleri de kontrol edilerek, eksikliği bulunan işletmelere, ilgili yasalar çerçevesinde çeşitli uyarı ve cezalar veriliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER