banner162

Sokağa çıkma yasağı Van'da havadan görüntülendi

Van haber - Koronavirüs yayılmasını engellemek maksatılı Van dahil 31 ilde başlatılan sokağa çıkma yasağı, Van'da havadan görüntülendi.

Sokağa çıkma yasağı Van'da havadan görüntülendi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronavirüs nedeniyle olağan üstü tedbirler sürüyor. İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyanın dört bir tarafına yayılan korona virüsü, Türkiye’de de olağanüstü tedbirlerin alınmasına neden oldu. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığının genelgesinin ardından Van’daki emniyet güçleri, kontrol noktaları oluşturdu."Denetimlerde helikopter ve drone kullanıldı"


Tedbirleri kapsamında vatandaşlara evden çıkmamaları konusunda uyarılar yapılırken, polis ekipleri havadan helikopter ve drone ile karadan da ekip araçlarıyla sürekli denetim yapıyor. Alınan kararlara uymayanlar, anonslarla uyarılıyor. Ekipler, sokağa çıkma yasağı önlemleri kapsamında izinli geçişler dışında gelen her vatandaşın geri çevrilmesi helikopterden görüntüledi. Helikopterle yapılan denetimlerde Edremit sahilleri, İpekyolu Caddesi ve şehir merkezi görüntülendi. Görüntülerde şehrin en yoğun sokak ve caddelerinin tamamen boş kaldığı gözlemlendi. İhlas Haber Ajansı ekibi, sokağa çıkma yasağının ilk gününü Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğüne ait polis helikopteri ile havadan görüntüleri.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 17:04

24 SAATTE NELER OLDU?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER