Tedbirlere uyalım! Van yine kırmızı oluyor

Koronavirüs vaka sayısı haritasında en az riskli iller arasında bulunan Van'ın rengi 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında kırmızıya dönmeye başladı.

Tedbirlere uyalım! Van yine kırmızı oluyor

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın il bazlı 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritasını açıkladı. Açıklanan tabloya göre her 100 bin kişide koronavirüs vaka sayısı Van’da 17-23 Nisan tarihleri arasında 104.49 olarak kayıtlara geçti. 10-16 Nisan tarihleri arasındaki vaka sayılarını kapsayan tabloda ise her 100 bin kişide koronavirüs vaka sayısı 61.69 olarak açıklanmıştı.


Sağlık Bakanlığı'nın 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında Van'daki koronavirüs tablosu ise mavi renkten, kırmızı renge dönüşmeye başladı. Ülke geneli olduğu gibi Van’da da Bakanlığın riskli bölgeleri gösteren haritada hasta sayısının ve yayılımın arttığı dikkat çekerken, il merkezindeki kırmızı nokta sayısının da devam ettiği görüldü.


Koronanın yayılımını ve riskli bölgeleri gösteren uygulamada özellikle merkez Beşyol Meydanı, Cumhuriyet, Maraş, İkinisan, İskele ve Sıhke caddelerinde yoğunluk görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER