Van'da Büyükşehir otobüsleri çalışanlara ücretsiz | Van haber

Van haber - Van Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, 'Kentimizde görev yapan tüm sağlık çalışanları, personel kimlik kartlarını göstererek Büyükşehir Belediyemize ait mor otobüslerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirler' denildi.

Van'da Büyükşehir otobüsleri çalışanlara ücretsiz | Van haber

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla özel sektörde ve kamuda çalışan sağlık personellerine yönelik önemli bir adım attı. Alınan kararlar kentteki kamu ve özel sektörde çalışan sağlık çalışanlarına yönelik toplu taşımanın ücretsiz olduğunu duyurdu.

KARAR RESMİ GAZETE'DE YAYIMLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kararı ile sağlık çalışanları, belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecek. Sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarından ve kamu ait sosyal tesislerden ücretsiz yararlanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, kamu ve özel sektördeki tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan sağlık personeli, ilgili belediye tarafından karar verilmesi şartıyla belediyeler ve bağlı kuruluşları ile bunların kurdukları birlik, müessese, işletme ve şirketlerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden, Başkentray, Marmaray ve İzban seferlerinden 31 Mayıs 2020'ye kadar ücretsiz faydanılacağı duyurulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 11:51

24 SAATTE NELER OLDU?

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER