Van'da evlat nöbeti! Kızına böyle seslendi: Sütümü helal etmem

Terör örgütü PKK tarafından değişik tarihlerde evlatları dağa kaçırılan annelerin Van'daki evlat nöbeti devam ediyor. Anne Sancar, kızına, "Sütümü sana helal etmiyorum" sözleriyle seslendi.

'da çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan aileler, 27 Şubat'tan bu yana her hafta partinin il başkanlığı binası önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmaya çalışıyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ve sayıları 32’yi bulan aileler, kentin en işlek noktası olan Cumhuriyet Caddesi'nde bir araya geldi.Ellerindeki 'Dağları kurtlara kuşlara bırakın', 'ndeyiz', 'Çocuklarımızı istiyoruz', 'Artık yeter! Yakamızdan düşün' ve 'Anneler nöbette' yazılı dövizlerle yürüyen anneler, bir yandan da HDP ve PKK aleyhine slogan attı.

evlat nöbeti

PKK tarafından 13 yaşında dağa kaçırılan kızı Şeyma için eylemde olan anne Nazlı Sancar, 27 haftadır Van’da bir mücadele verdiklerini belirtti. Eylemelerinde vazgeçip geri adım atmayacaklarını ifade eden Sancar, “Şeyma kızım sen çok merhametliydin ve karıncayı dahi incitmezdin. Kızım eğer asker ve polise tetik çekersen sütümü sana helal etmiyorum. Eğer sen askere ve polise tetik çekersen o silah sana dönsün. O alçaklara, hain ve çocuk katillerine güvenme kızım. Gel devlet güçlerine teslim ol. Orası senin yerin değildir” dedi.2015 yılında Yetiş isimli çocuğu PKK tarafından dağa kaçırılan Saliha Mert ise “Oğlumu kandırarak dağa götürdüler. O HDP’nin yandaşları oğlumu kandırdılar. Beni duyuyorlar ve karşıma çıksınlar. Onların yüzü mü var. Şimdi de Meclisi istiyorlar. Onların ne hakkı var Mecliste? Onların Mecliste yeri yok” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 14:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER