Van'da konuştu! Terör destekçileri barış çağrısı yapıyor

Van'da konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, barış çağrısında bulundu. Buldan, "Bir ittifak varsa o da 'barış ittifakı' olmalıdır" dedi.

Van'da konuştu! Terör destekçileri barış çağrısı yapıyor

Daha çok barış kelimelerine vurgu yapan HDP Eş Genel Başkanı , "Bir ittifak varsa o da 'barış ittifakı' olmalıdır” diyerek şunları söyledi;

Herkesin barış ittifakı üzerinde çalışmalı diyen HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan,barış, demokrasinin yanında Kürt sorununun demokratik yöntemlerle çözülmesini istedi.

Buldan,” Tüm demokrasi güçlerine, parlamentoya, sivil toplum örgütlerine, aydınlara, yazarlara, akademisyenlere ve bu ülkede vicdanı olan herkese bu çağrıyı yapmak istiyorum. Bu saatten sonra kurulması gereken bir ittifak varsa o da 'barış ittifakı' olmalıdır. Herkes 'barış ittifakı' üzerinde çalışmalıdır, yoğunlaşmalıdır ve bu ittifakı hayata geçirmelidir. Çünkü Türkiye'nin en acil ihtiyacı barıştır. Doğudan batıya, güneyden kuzeye Türkiye halklarının barış ittifakını oluşturması için bugünden itibaren bu ittifak üzerinde çalışmasının önemli olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. 27 Eylül'de Ankara'da ilkelerimizi, perspektifimizi, çözüme dair hem Kürt sorununa hem de Türkiye'de yaşanan birçok sorunun çözümüne dair HDP'nin ilkeleri dediğimiz bir deklarasyonu Türkiye kamuoyuna açıklamaya hazırlanıyoruz. Bu ilkeler açıklandıktan sonra Türkiye halklarının HDP etrafında kenetleneceğine inanıyoruz." dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER