Malatya’da engelli kardeşlere Kent Konseyi’nden şefkat eli

Malatya Kent Konseyi Engeliler Çalışma Grubu, engellilere ve engelli ailelere destek olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek, toplumsal birlik ve beraberliğe katkı sunmak amacıyla yapmış olduğu çalışmalara bir yenisini daha ekledi.

Malatya’da engelli kardeşlere Kent Konseyi’nden şefkat eli

MALATYA (İGFA) - Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan ve Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş Dilek Mahallesi’nde ikamet eden aileyi ziyaret etti.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Abdulkadir Artan, Dilek Mahallesi’nde yaşayan, anne ve babalarını kaybeden,  yaşlı bir babaanne tarafından bakımları karşılanan biri ağır engelli, dört kardeşin çok zor şartlar altında evlerinde ikamet ettiklerini gözlemlediklerini söyledi.

Malatya kamuoyunda bir farkındalık oluşturmak adına yeni yapılacak evin yapımında ihtiyaç listesinde gerekli olan malzemelerin bir kısmının hayırsever kişiler tarafından karşılandığını vurgulayan Artan, “Malatya kamuoyunda bir farkındalık oluşturmak ve engelli kardeşimizin daha elverişli koşullarda yaşamını sürdürmesine katkı vermek amacıyla bizlerde elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Temsilcisi Naile Altuntaş, Malatya Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu ve 3 Aralık Engelsiz Yaşam Derneği olarak engellilerin hayatına dokunmak adına çalışmalar yapmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Altuntaş, “Gerekli fiziksel koşullara sahip olmayan ve sosyal hayatta çok yer alamayan Ferhat kardeşimize de hayırsever işadamlarımız ve Malatyalıların katkısı ile gerekli desteği vermeye çalışacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER