Malatya’da tohum, toprak ve kuşak buluşması

Malatya Kent Konseyi kurumlar arası iş birliği yoluyla düzenlediği programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Turgut Özal Üniversitesi ile birlikte “Şehir Üniversite Buluşmaları” adıyla bir program serisi düzenleneceği belirtildi. 

Malatya’da tohum, toprak ve kuşak buluşması

MALATYA (İGFA) - Turgut Özal Üniversitesi yerleşkesinde gençler ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Vefa Konağı üyeleri kıdemli büyüklerin bir araya getirilmesi suretiyle tecrübe paylaşımı yapıldı.

Söz konusu programa Malatya Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, Malatya Turgut Özal Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü Öğretim Görevlisi Cumali Aydoğan, kıdemli ihtiyarlarımız ve gençlerden oluşan yaklaşık 70 kişilik bir grup katıldı.

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Batar, “Bugün burada büyüklerimiz ve gençlerimizi bir araya getirerek onları tanıştırmak ve tecrübelerinden faydalanmak aynı zamanda hep birlikte fidan dikim programına katılarak bir doğa bilinci oluşturmak istedik” dedi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü Öğretim Görevlisi Cumali Aydoğan, “Bugün burada gençlerimiz ile kıdemli ihtiyarlarımızı buluşturarak bir tecrübe paylaşımı gerçekleştireceğiz. At tesisimizi gezip daha sonra beraber fide ekimi yapacağız” dedi.

Müzik dinletisi ile başlayan programda, kıdemli büyükler de türküleri ve şiirleri ile programa renk kattılar.  Daha sonra Atçılık ve Atlı Sporları Uygulama ve Araştırma Merkezindeki atlara binen yaşlılar ve gençler sonraki aşmada ise birlikte Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Bölümündeki seralarda birlikte türkü ve şiirler eşliğinde çiçek diktiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER