Muğla’dan birincilik ödülü Fransa’ya gitti

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından “Pandemi-COVID-19” konulu düzenlenen 2’inci Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçlandı. 58 ülkeden 667 eser sahibi, 2 bin 247 adet karikatürle katıldığı yarışmada Fransa’dan Shahrokh Heidari birinci oldu.

Muğla’dan birincilik ödülü Fransa’ya gitti

MUĞLA (İGFA) - Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bu yılki konusu “Pandemi-COVID-19” olarak belirlenen 2’inci uluslararası karikatür yarışmasına 58 ülkeden 667 eser sahibi, 2 bin 247 adet karikatürle katıldı.  Türkiye’nin yanı sıra ABD, Çin, İtalya, İspanya, İngiltere, İran, Japonya ve Fransa gibi ülkelerden katılım sağlandı.

“Pandemi-COVİD-19” konulu düzenlenen 2’inci Uluslararası Karikatür Yarışmasında Fransa’dan Shahrokh Heidari birinci oldu. İkinci Hırvatistan’dan Dragutindado Kovacevic, üçüncülüğü ABD’den David Hafez kaz aldı.  Mansiyon dalında Belçika’dan Luc Descheemaiker birinci, Polonya’dan Zygmunt Zaradkiewicz ikinci ve Antalya’dan Yavuz Özhan Önür üçüncü oldu. Turan Özdemir Özel Ödülünü Mehmet Zeber kazanırken, 18 yaş altı ödülünü Sinop’tan Kaan Zeki Tabaklı ve Çorum’dan Selim Bozkurt kazandı.

Pandemi Konulu Uluslararası Karikatür Yarışmasının ödül töreninin tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER