Tirilye’de altyapı hamlesi

Sağanak yağışlar sebebiyle çok sayıda ev, işyeri ve bir okulun sular altında kaldığı, kaldırım taşlarının yerinden söküldüğü Mudanya ilçesine bağlı Tirilye Mahallesi’ni ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sağlıklı bir altyapıyla Tirilye’nin turizm anlamında daha fazla gelişeceğini söyledi.

Tirilye’de altyapı hamlesi

BURSA (İGFA) - Bursa’da geçtiğimiz haftalarda etkili olan gök gürültülü sağanak yağış sebebiyle Mudanya ilçesi Tirilye Mahallesi’nde sel afeti yaşanmış, yağış nedeniyle caddeler adeta göle dönerken, kaldırım taşları yerinden sökülmüştü. Bazı ev ve işyerleri sular altında kalırken, bir okul sel sularına teslim olmuştu. Olayın ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı, BUSKİ ve AFAD ekipleri, bölgede hummalı bir çalışma başlatılmıştı. BUSKİ’nin 24 personel ve 12 iş makinesi, Büyükşehir Belediyesi’nin de 14 personel ve 11 iş makinesi ile yaptığı çalışmalarda ev ve iş yerlerine dolan sular vidanjörlerle tahliye edilirken, çamurla kaplanan yollar temizlendi, zarar gören yolların da onarımı yapıldı.

YERİNDE İNCELEME

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da çalışmaları yerinde görmek ve vatandaşlarla sohbet etmek amacıyla Tirilye Mahallesi’ni ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, AK Parti İlçe Başkanı İnci Söğütlü, meclis üyelerinin de yer aldığı ziyarette, Başkan Alinur Aktaş çalışmalar ve son durum hakkında BUSKİ Genel Müdürü Güngör Gülenç tarafından bilgilendirildi.

Sel afetinin yaşandığı günü anlatan Tirilye Mahalle Muhtarı Süleyman Alkız, yolun kısa sürede taşlarla ve sularla kapandığını, olay yerine gelerek ilk olarak vatandaşlarla müdahale ettiklerini, ardından BUSKİ personelinin kısa sürede olay yerine gelerek araçlarıyla çalışmaya başladığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya’nın en güzel noktalarından biri olan Tirilye’de geçtiğimiz günlerde sel felaketi yaşandığını hatırlattı. Olayın ilk anından itibaren Muhtar Süleyman Alkız ve BUSKİ ekiplerinin müdahale ettiğini belirten Başkan Alinur Aktaş, “Yoğun çalışmalarla iki gün içerisinde hayat normale döndü. Şuan 5 milyon 200 bin TL bedelle içme suyu çalışmalarımız devam ediyor. Arıtma ve kanalla alakalı çalışmaları da hemen akabinde gerçekleştireceğiz. İhale aşamasında. Sadece arıtma tesisinin yeriyle alakalı bir sıkıntı var. 6 ayrı yer incelendi ancak bir sonuca getiremedik. Onu halledeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER