‘Dek Dubara’ tam not aldı

‘Dek Dubara’ tam not aldı

‘Dek Dubara’ tam not aldı


Tarih: 23.12.2023 11:26

Yönetmenlik koltuğunda Oktay Parlar’ın oturduğu, tiyatro severler ile buluşan Dek Dubara komedi oyunu, izleyenleri kahkahaya boğdu. Seyirciden tam not alan oyun, kısa süre sonra turneye çıkacak.
Erzurum’da uzun yıllar tiyatro eğitmenliği yapan Oktay Parlar’ın yönetmenliğinde tek perdelik ‘Dek Dubara’ tiyatro oyunu tiyatro severlerle buluştu.
Kerem Tamgac’ın yazdığı komedi oyunu, büyük alkış aldı. Oyuncu kadrosunda Kübra Yüce, Şerif Avcı, Yasin Gören, Hande Köse, Esra Aydın,Reşat Köçer, Edanur Yıldırım ve Kerem Tamgac’ın oluşturduğu oyunun Genel Koordinatörlüğünü ise Taner Yıldız üstlendiği oyunun teknik ekibinde ise Tuğçe Köse, Sıla Katar , Mahmut Coşkun yer aldı.
İbrahim Erkal Dadaş Kültür ve Sanat Merkezinde sahnelenen oyun, vatandaşlardan da büyük beğeni alırken konuya ilişkin açıklamaya yapan yönetmen Parlar, oyuncuların genelinin Erzurumlu genç yeteneklerden oluştuğuna vurgu yaptı. Parlar: “Ekibimizden arkadaşımız yazdı ve şehrimizde yetişen değerli kardeşlerimiz oynadı. Çok güzel bir komedi. İlk gün seyircinin beğenisini aldığımızı görmek bizleri oldukça sevindirdi. Şehrimizde sanat faaliyetleri için çalışmalarımız devam ediyor. Hafta sonları oynanacak oyunumuza vatandaşlarımızı da davet ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: ‘dek dubara’ tam not aldı
Abone Ol 

Emniyet müdürünün DEM'li vekile ayarı: Sen bu devletin vekili değilsin

Muş'ta evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan muhtar hayatını kaybetti

Bitlis'te 6 metrelik kar boyu iş makinelerini aştı! Çalışmalar devam ediyor

Şehidimiz Hikmet Aslan son yolculuğuna uğurlandı

Van'da coşkulu kutlama! Türk Polis Teşkilatı 179 yıl önce bugün kuruldu

Kurubaş Geçidi yine bildiğiniz gibi! Yoğun sis etkili oldu, görüş mesafesi düştü

Bayram tatilinin dördüncü gününün bilançosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 870 kişi yaralandı