Gaziantep Raybüs

Gaziantep Raybüs'te günlük hedef 5 bin

Gaziantep Raybüs'te günlük hedef 5 bin


Tarih: 02.12.2022 18:18

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nce hizmet veren GAZİRAY ile de entegre çalışan ve Gaziantep ile Nizip arasında konforlu ve hızlı ulaşımı sağlayan Raybüs kısa sürede en çok tercih edilen taşıma sistemleri arasına girdi.

GAZİANTEP (İGFA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yol iyileştirmesi yapılan 49 kilometrelik hatta yolculuk yapan protokol, yolculuk sonrası yaptıkları açıklamada vatandaşların talepleri doğrultusunda Raybüs’te sefer sayılarının arttırılarak saatlerin düzenleneceğini söyledi. 

HEDEF GÜNLÜK 5 BİN YOLCU

Nizip ile Gaziantep arasında konforlu ve emniyetli ulaşım sağlayan, GAZİRAY ile entegre çalışan Nizip Raybüs, Gaziantep Garı ile Nizip Garı arası hizmet veriyor. 2 vagon ve 126 kişi kapasiteyle hizmet veren Raybüs 25 gün içerisinde 3 bin 600 yolcu taşıdı.

İlerleyen günlerde Raybüs’ün kullanımının yaygınlaşmasıyla günlük 5 bin yolcu taşıması hedefleniyor.

ŞAHİN: YEŞİL NİZİP’E YEŞİL ULAŞIM ÇOK YAKIŞTI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, takım olarak beraber büyük bir çalışma sonucu Raybüs’ün yapıldığını belirterek, “Gaziantep ile bu bağlantıyı sağladığımızda hem Gaziantep kazanacak hem de yaşam kalitemiz ve hedeflerimizi çok hızlı arttıracak. Yeşil Nizip’e yeşil ulaşım çok yakıştı. Havayı doğayı kirletmeden Raybüs, 200 bin kişinin 2 milyona ulaşmasını sağlıyor. Bu bir takım işi. Bunun başında Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği var. Bugün bu güzel ortamda Bereketli hilalin ortasında, Yeşil Nizip’e gidiyoruz. Yeşil Nizip; Zeugma, tarih, şifa, lezzet demek. Nizip’in önü, geleceği çok açık. Nizip’in kalkınması için yerel olarak altyapı sağlanıyor. Biz de bu kalkınma için gereken ne ise bunu başarıyoruz. Bu bir Gaziantep Modeli. İklim dostu, çevre dostu ulaşım aracımız hayırlı olsun" diye konuştu.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise Nizip ile Gaziantep şehir merkezinin etkileşiminin fazla olduğunu dile getirdi.

“Hem güvenli yolculuk var aynı zamanda da ekonomik anlamda Gaziantep ile Nizip’i birbirine bağlayan önemli bir yatırım olduğunu kaydeden Vali Gül, "Bu yatırımla birlikte Nizip daha çok gelişecek, Gaziantep bir adım daha ileri gitmiş olacak. Raybüs’ün bir güzel yanı GAZİRAY ile entegre olması. Raybüs ile Gaziantep’e gelen, GAZİRAY ile organize sanayi bölgesine kadar gidebilecek. Dolayısıyla ulaşımdaki akıllı ulaşım mantığı hayata geçmiş oluyor. Gelen talepler doğrultusunda sefer sayıları ve saatler ayarlanacak" dedi.

Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gaziantep – Nizip arası ulaşımın Raybüs ile emniyetinin arttığının altını kaydetti.


Haber Kaynak : İGF
Anahtar Kelimeler: gaziantep raybüs'te günlük hedef 5 bin
Abone Ol 

Van'da çığ faciası! Yol trafiğe kapatıldı, yaralılar taburcu edildi

TÜİK raporu güncellendi! Van'da listede: İşte il olması beklenen 25 ilçe

Terör örgütü PKK'ya darbe! MİT'ten nokta operasyon: Terörist Emine Seyid Ahmed öldürüldü

Van dahil 56 ilde tefecilere, dolandırıcılara ve mali suç örgütlerine operasyon: 147 kişiye işlem

Kredi kartına taksit kaldırıldı mı? Mehmet Şimşek'ten açıklama var

Meteoroloji il il hava durumu tahminleri yayınlandı! Yağmur ve sis var

Van'da çığ faciası! Vali Ozan Balcı, hastanede tedavi gören yaralıları ziyaret etti