Hüzünlü Şölen

Hüzünlü Şölen

Hüzünlü Şölen


Tarih: 23.12.2023 17:47

Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şubesinde Filistin’deki İsrail’in uygulamaları konuşuldu. İsrail’in Filistinlilere yaptığı zulüm lanetlendi ve Filistin ile ilgili yazılmış şiirlerden oluşan bir şölen düzenlendi.
Şölenin başlangıcında konuşan sunucu Doç. Dr. Mehmet Cihat Üstün son günlerde Gazze’de ve Bati Şeria’da yaşanan olayları hatırlatarak, insanların yapılan zulüm karşısında duyarlı olmaları gerektiğini hatırlattı. Yapılan şiir şöleninin de bu duyarlılığın göstergesi olduğunu söyledi.
Daha sonra şiir şölenine geçildi. Tamamı Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencilerinden oluşan şölende: Hanım Kaya, İlanur Mercan, Merve Kılıç, Zeynep Özlem Şengül, Hatice Sarıkaya, Fatma Koca ve Kevser Ateş Filistin ile ilgili şiirlerini okudular.
Programın sonunda ise Türkiye Yazarlar Birliği Şube Başkanı Halil İbrahim Özdemir kısa bir konuşma yaparak Filistin’de, özellikle Gazze’de yaşanan zulüm ile ilgili bir şey yapamadıklarını, Hz. Ali’nin ifadesi ile zulmün acısını hissettiklerini ve paylaştıklarını söyledi. TYB Şube Başkanı Halil İbrahim Özdemir: “Hz. Ali’nin ‘Bir kötülük görürseniz ve eğer bir şey yapamıyorsanız onu duyurun’ dediği gibi bizler de yaptığımız etkinliklerle bunu duyuruyoruz. Bu zulmü duymayanlara duyurmak istiyoruz. Müslümanlar bir vücut gibidir. Vücudun bir uzvu ağrıdığı zaman bedenin tüm azaları da ondan muzdarip olur. Bizler de rahatsızlığımızı duyuruyoruz.” dedi.
Program sonrasında şiir okuyanlara Türkiye Yazarlar Birliği Erzincan Şube Başkanı Halil İbrahim Özdemir’in imzaladığı teşekkür belgeleri verildi.

Anahtar Kelimeler: hüzünlü şölen
Abone Ol 

Emniyet müdürünün DEM'li vekile ayarı: Sen bu devletin vekili değilsin

Muş'ta evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan muhtar hayatını kaybetti

Bitlis'te 6 metrelik kar boyu iş makinelerini aştı! Çalışmalar devam ediyor

Şehidimiz Hikmet Aslan son yolculuğuna uğurlandı

Van'da coşkulu kutlama! Türk Polis Teşkilatı 179 yıl önce bugün kuruldu

Kurubaş Geçidi yine bildiğiniz gibi! Yoğun sis etkili oldu, görüş mesafesi düştü

Bayram tatilinin dördüncü gününün bilançosu: 26 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 870 kişi yaralandı